Aktualizovať
cookies
00 421 910 855 888 
00 421 949 011 189 

Prečo kúpiť Rustikálny nábytok

Prečo kúpiť rustikálny nábytok ?

Len tak na začiatok sa prejdite po svojom byte alebo dome, zastavte sa v každej miestnosti a so zatvorenými očami si skúste predstaviť premenu nábytku. Hovoríte, že fantázia pracuje? Určite Vám teda môžeme odporučiť investície do kvalitného rustikálneho nábytku. Ten má svoju veľkolepú charakteristiku v ponímaní starožitného prevedenia, ktorá dodáva bytovému dizajnu skutočne zaujímavú tvár. Môžete si vybrať z početného sortimentu, akým sú postele, skrine, nočné, počítačové či konferenčné stolíky, komody, jedálenské stoly, kuchynské lavice, stoličky, police, vitríny, truhlice, príborníky alebo prekrásne drevené stojany na víno. Nábytok je možné pre klienta sformovať na mieru. Povrchová úprava rustikálneho nábytku je ošetrená prírodným voskom. K dispozícii máte rôzne farebné prevedenia od klasického hnedého odtieňa či veľmi populárneho bieleho, poprípade ich kombináciu.

Pocit luxusu priamo u vás doma

Stará známa múdrosť „nie sme tak bohatí aby sme si kupovali lacné veci“ platí stále. Ratan, plast, kov alebo drevotrieska sú síce cenovo dostupnejšie, ale čas na nich necháva viditeľné stopy. Pri správnom ošetrovaní vydrží rustikálny nábytok aj desiatky rokov a neublížia mu ani slnečné lúče. Tie zaručia drevu vlastný prírodný odtieň. 

Výhody rustikálneho nábytku

Rustikálny nábytok kedysi zdobil hrady a zámky, no v súčasnosti sa stáva čoraz väčším interiérovým skvostom. Čoraz viac si nachádza svojich priaznivcov a tým si buduje prvenstvo v nábytkárskom dizajne. Už na prvý pohľad pôsobí starožitne a súčasne v sebe skrýva eleganciu súčasnosti. Rustikálny nábytok môžeme považovať aj za nestarnúci dizajnový doplnok, ktorý dokáže zaujať aj po desaťročiach. Nemusíme sa obávať, že práve tento nábytok raz vyjde z módy. Môžeme povedať že tu vždy bol, je a aj v budúcnosti bude.

To že je trvácny ovplyvňuje aj fakt, že sa vyrába z dubového, bukového, orechového alebo borovicového dreva tej najvyššej kvality. Vďaka tomu dokáže odolať vlhkosti a svoje prirodzené sfarbenie si dokáže uchovať po veľmi dlhú dobu. V prípade záujmu si môžete vybrať povrchovú úpravu vášho nábytku. Nejde len o klasický lak, vybrať si môžete z povrchovej úpravy voskom, lakovaním prírodným lakom alebo morený prírodnými moridlami. Aj vďaka moridlám tak zabezpečíte dlhšiu životnosť nábytku a súčasne ho elegantne zladíte s ostatným interiérom.

Rustikálny nábytok je význačný svojimi jedinečnými a do posledného detailu prepracovanými líniami, či bohatým zdobením. Svojou netradičnou úpravou sa však dokonale hodí do každej miestnosti v interiéry. V tomto prepracovanom a vysoko kvalitnom prevedení nájdete rôzne rustikálne  komody, vitríny, jedálenské stoly, masívne stoličky, vyrezávané drevené rustikálne postele, či skrine rôzneho druhu. Sortiment je skutočne široký a súčasne aj tej najvyššej kvality.

Elegancia a luxus aj to sú slová, ktorými môžeme definovať rustikálny nábytok. Zariaďte si preto aj vy svoj interiér v tomto elegantnom a skutočne nikdy nestarnúcom dizajne. Vyhnite sa stereotypu a urobte si zo svojho domova kaštieľ šľachticov.

Kam sa hodí?

Vo všeobecnosti platí, že rustikálny nábytok patrí do ktorejkoľvek izby lebo do každej dokáže vniesť útulnosť. Pokojne si zvoľte spálňu v tomto štýle, alebo obývačku či dokonca kuchyňu. Alebo si ho rovno zaobstarajte do každej izby, veď proti gustu žiadne námietky.

Výroba rustikálneho nábytku

Ako je už spomenuté vyššie, pri výrobe záleží na každom detaile. Drevo sa získava rezaním kmeňa stromov čím ponúka rôzne odtiene. Používa sa hlavne smrek a borovica, ale trh môže ponúkať aj širší sortiment.

Pri dnešných aktuálnych trendoch je prioritou zariaďovania domácnosti alebo iného, napríklad kancelárskeho či reprezentatívneho priestoru, použitie doplnkov, ktoré sú stavané prevažne účelovo. Jedným z nich sú dizajnové šatníkové skrine vyrobené a napodobňujúce rustikálny nábytok . Tie svojou kompozíciou poskytujú rozsiahly úložný priestor. Vešiakové skrine, skrine s poličkami, delené či trojdielne skrine alebo vitríny sú v našom obchode vyrobené z masívneho dreva , ktoré zabezpečuje svoju trvácnosť, moderný štýl a prostredie prírody. Na výber máte k dispozícii vešiakové skrine s nezávadným ekologickým včelím voskom. Možnosť úpravy rozmerov podľa

Prečo práve rustikálny nábytok?

Kupuje sa najmä pre kvalitu ktorú napokon najlepšie overia roky. Pravé drevo navyše nevyvoláva žiadne alergie čo zaručuje nezávadnosť interiéru. Aj nátery sú dnes upravované tak, aby boli z prírodných materiálov; napríklad povrch sa upravuje včelím voskom a pri natieraní sú uprednostnené ekologické laky.

Nikdy neviete ako sa váš život zmení a možno už o rok budete bývať v novom byte alebo dome. Bežný nábytok býva náchylný na prenos a opätovné skladanie. Rustikálny nábytok je však na tom úplne inak – dá sa bez problémov montovať a demontovať opakovane a pritom nestratí svoju pevnosť. Nemôže sa vám stať, že sa zadná časť komody odštiepi alebo posteľ začne vŕzgať kvôli povoleniu.

 Údržba je jednoduchá a spočíva v prípravkoch určených na pravé masívne drevo.