00 421 910 855 888 
00 421 949 011 189 

Jedálenské stoly

Jedálenské stoly

Stôl bol vždy miestom, pri ktorom sa stretávala celá rodina a platí to dodnes. Kvalitné jedálenské stoly z masívu z produkcie Nábytok Mirek sú tie, u ktorých sa môže stretávať celá rodina trebárs niekoľko desaťročí. Drevené stoly totiž starnú do krásy.  Jedálenský stôl je stredobodom celej jedálne, či kuchyne dokonca aj keď nie je prestretý na stolovanie. Vyrábame stoly z masívneho dreva, čo je už samo o sebe zárukou dlhotrvácnosti a kvality. Vybrať si môžete z rôznych prevedí a veľkostí. Mnohé z nich sa dajú zložiť a rozložiť podľa potreby, aby každému poskytoval dostatok miesta .

Stôl má svoje miesto v histórii každej rodiny

Je to práve jedálenský stôl, ktorý je často prvým kúskom nábytku v každej novej domácnosti. Jedálenské stoly sú svedkami krstín našich detí, osláv všetkých narodenín či každoročných vianočných sviatkov. Jedáleň či kút s jedálenským stolom je srdcom, ktoré bije uprostred nášho obydlia a do svojho dreva vrýva spomienky na našich blízkych aj na chvíle, ktoré s nimi trávime. Preto by sme mali stôl vždy starostlivo vyberať. Lacné materiály nevydržia ani pár rokov. Jedálenský stôl má reprezentovať a starnúť do krásy. Dobrý stôl je ten, ktorý nepotrebujete ukrývať pod obrus, ale naopak sa ním chváliť. Preto by mal byť z kvalitného masívneho dreva. Také kvalitné stoly pre vás vyrábame v našej firme Nábytok Mirek.

Drevené jedálenské stoly, ktoré budete milovať

Naše drevené jedálenské stoly majú štýl. A je jedno, či si vyberietemasívny jedálenský stôl v rustikálnom štýle, hodiaci sa skvele do vidieckych domov, chalúp či štýlových reštaurácií a penziónov, alebo moderný jedálenský stôl z dreva v minimalistickom dizajne vhodný aj do tých najmodernejších interiérov. Jedálenské stoly od Nábytok Mirek sú vyrobené obvykle z dubového, borovicového alebo brezového masívu. V ponuke ale nájdete aj nádherný luxusný stôl z orechového dreva, ktorý svojimi ladnými krivkami a minimalistickým až subtílnym vzhľadom uchváti aj najnáročnejšieho milovníka dizajnového nábytku. Masívne drevo je v niektorých prípadoch kombinované s moderným oceľovým podnožím, ktoré je dnes veľmi obľúbené nielen do industriálnym dizajnom inšpirovaných interiérov. Žiadaným je aj jedálenský stôl sklenený, ktorý v našej ponuke predstavuje kvalitný drevený stôl s čiastočne presklenou vrchnou doskou. Tento sklenený jedálenský stôl máme hneď v niekoľkých rozmeroch.

Ako si vybrať správne rozmer jedálenského stolu?

Požiadavky na veľkosť jedálenských stolov sa líšia od dispozície jedálne a jej priestorových možností. Malý dubový štvorcový stůl o veľkosti 95x95 cm sa hodí predovšetkým pre singles zákazníkov. Pokiaľ je stôl súčasťou menších kuchýň pre štvorčlennú, rozmery začínajú na veľkosti 120x80 cm. V moderných interiéroch, kde sú jedálne zakomponované do otvoreného priestoru spájajúceho kuchyňu, jedáleň a obývaciu izbu, sú však stále žiadanejšímiveľké jedálenské stoly: 180x80 cm, ale aj 200x100 cm. Obľúbené modely jedálenských stolov sú v ponuke Nábytok Mirek k dispozícii hneď v niekoľkých rozmeroch.

Jedálenský stôl rozkladací – to je riešenie pre pohodlie hostí aj veľké oslavy

Obvykle sa naše požiadavky na veľkosť stola menia podľa aktuálneho počtu pravidelných stravníkov. Malý kuchynský stôl v jedálni stačí v bežný deň. Pri víkendových návštevách, ale aj oslavách, či pri sviatočnejšom stolovaní, oceníme stôl väčší. Riešením sú kvalitné drevené rozkladacie stoly.

Jedáleň zladená do posledného detailu

Nezabudnite, že jedálenský stôl a stoličky musia vzájomne ladiť. Rovnako, ako stôl a ostatný nábytok do jedálne. Takto dokonalo dizajnovo zladené jedálenské zostavy ponúka naša firma. Napríklad biely jedálenský stôl vo francúzskom provance štýle jednoducho nakombinujete so stoličkami, vitrínou aj s príborníkom. Podobne ako ďalšie jedálenské stoly a stoličky. Nech už hľadáte malý jedálenský stôl či veľký jedálenský stôl rozkladací, naše masívne jedálenské stoly budú dobre fungujúcim a krásnym srdcom vašej jedálne, ale aj reštaurácie či penziónu.

Dubové stoly 

Kuchyňa a jedáleň sú zaručene srdcom domu. A zaručene srdcom kuchyne, či jedálne je jedálenský stôl. Práve tu zasadá rodina a priatelia. Ak ste zástancom kvalitných a prírodných materiálov ste na správnej adrese. Dubové jedálenské stoly sú zaručene garanciou kvality, pevnosti a samozrejme aj elegancie a luxusu. Jedálenské stoly sú vyrobené z prvotriedneho dubového masívu, ktoré prešlo dôkladným sušením,  opracovaním a samozrejmosťou je aj certifikát FSC. Povrchovú úpravu tvorí ekologický zdraviu nezávadný olej nemeckej kvality. To zvyšuje jeho odolnosť voči poškodeniu a súčasne zvýrazňuje krásnu štruktúru dreva. Na vrchnej doske sa môžu objaviť hrče, rozhodne sa však nejedná o chybu. Práve naopak je to garancia autentickosti a prírodnej štruktúry dreva. Údržba dubových stolov je veľmi jednoduchá. Pri jemnejšom znečistení úplne postačí nečistotu pretrieť vlhkou handrou. V prípade väčšieho znečistenia poprípade fľakov je potrebné použiť jemný brúsny papier a nečistotu odstrániť. Následne miesto dostratena natrieť olejom na dubové drevo.  Pre udržanie dlhodobého krásneho vzhľadu odporúčame aspoň 2x do roka stôl ošetriť prípravkami na dubový nábytok. Dubové jedálenské stoly ponúkame v rôznom dizajne, veľkosti a pri niektorých modeloch dokonca aj farbe. Aj vďaka tomu sa dokonale hodia do každej kuchyne alebo jedálne. Vďaka materiálu a povrchovej úprave si jedálenské stoly môžete veľmi jednoducho skombinovať aj s ostatným dubovým nábytkom z našej ponuky. Veľmi obľúbeným sú príborníky alebo komody, ktoré svojim dizajnom zaujmú a súčasne poskytnú dostatok úložného priestoru. 

Položiek 1 do 20 z 85 celkom

na stránku

Nastaviť zostupne