Aktualizovať
cookies
00 421 910 855 888 
00 421 949 011 189 

Vidiecky nábytok

Rozdiel je vždy v kvalite  - 100 % čistý masív .

Francúzsky vidiecky nábytok je vyrobený v rustikálnom  romantickom štýle. Nábytok je vyrobený z veľmi kvalitného borovicového dreva, ktoré prechádza kontrolou.Vidiecký nábytok sa dodáva už zmontovaný našim profesionálnym tímom odborníkov. Výnimkou je len jedálenský stôl  s posteľou . Vidiecky nábytok má nádhernú farbu vosk medový . Rovnako unikátnym prvkom sú ručné kuté kovania a madla.  Ktoré dokonalé vyniknú na tomto nábytku. Radi Vami poradíme zariadime Vašu jedáleň, obývačka či celý hotel. Stavte aj Vy na overenie kvalitu profesionálov. Nábytok z tejto rady predávame Hlavne vo Francúzsku, Španielsku Taliansku.

Nábytok z dreva, vidiecky nábytok, voskovaný nábytok, štýlový nábytok do penziónu alebo chaty.

Francúzsky vidiecky nábytok. Kvalita, luxus, elegancia a súčasne tradičná ručná výroba z kvalitného masívneho dreva. Aj tieto prívlastky v sebe ukrýva francúzsky vidiecky nábytok. Svojim dizajnom a úpravou dokonale pripomína starožitný štýl. Nábytok z dreva sa vyznačuje svojou dlhovekosťou a odolnosťou, aj to je dôvod prečo jeho obľuba v interiérovom dizajne neustále narastá. Tento štýlový nábytok si našiel svoje miesto aj v nejednom penzióne na Slovensku, či v zahraničí. Dokonale sa však hodí aj na chatu alebo ak obľubujete Francúzsku eleganciu tak pokojne aj k vám domov. Bez problémov zariadite svoju obývačku, spálňu, jedáleň a svojmu domovu dáte iný rozmer. Francúzsky vidiecky nábytok sa vyrába prevažne z borovicového dreva, ktorý je povrchovo ošetrený voskom. Voskovaný nábytok je odolný voči zašpineniu a vode. Preto aj samotné ošetrenie a údržba je pomerne jednoduchá. Pre udržanie jeho dlhodobého pekného vzhľadu je potrebné používať prípravky na ošetrenie voskovaného nábytku. Tým mu nie len navrátite pekný vzhľad, ale predĺžite aj jeho životnosť.

 

Položiek 1 do 40 z 50 celkom

na stránku

Nastaviť zostupne

Zásady starostlivosti o drevený nábytok pomocou vosku

Drevo ako odolný materiál vyžaduje aj pravidelnú starostlivosť, aby sme sa z neho mohli tešiť dlhé roky. Predtým, než prejdeme k pravidlám používania voskovaného nábytku, stojí za to diskutovať o tom, čomu sa treba pri každodennom používaní vyhnúť.

Pamätajte, že drevený nábytok nemá rád kontakt s vodou. Voskované drevo nie je vode odolné, takže ak na povrch niečo rozlejete, ihneď ho osušte. Nenechávajte mokré predmety na drevenom nábytku, pretože voda prenikajúca do drevenej konštrukcie môže spôsobiť nezvratné poškodenie.

Ďalším aspektom je teplota. Stojí za to pripomenúť, že horúci riad by nemal prísť do priameho kontaktu s dreveným nábytkom, aby nedošlo k zafarbeniu, ktoré sa ťažko odstraňuje. Toto je obzvlášť dôležité pri starostlivosti o voskovaný nábytok, pretože vysoké teploty môžu vosk roztaviť. Ak chcete zachovať tvar a vzhľad dreveného nábytku, vyhnite sa jeho umiestneniu v blízkosti krbu, radiátora alebo iných zdrojov tepla.

Starostlivosť o voskovaný nábytok

Starostlivosť o drevený nábytok je založená najmä na šetrnom používaní. Nadmerné používanie môže viesť k malým trieskam na hranách alebo viditeľným dreveným vláknam. Posudzujte tieto zmeny ako prirodzené a charakteristické alebo ako defekt – je to na vás. Je však potrebné zdôrazniť, že drevo pri bežnom používaní podlieha opotrebovaniu, rovnako ako iné materiály.

Pri dodržaní vyššie uvedených pravidiel si môžete byť istí, že váš nábytok sa bude tešiť dlhé roky. Borovicové drevo nevyžaduje zložitú starostlivosť, no existuje niekoľko pravidiel, ktoré sa oplatí dodržiavať.

Čistenie a starostlivosť o voskovaný nábytok

Voskovaný nábytok je voľbou mnohých ľudí kvôli prirodzenej kráse dreva. Aj keď sú menej odolné voči poveternostným vplyvom ako lakovaný nábytok, vďaka voskovaniu si zachovávajú prirodzený povrch dreva.

Ako udržiavať voskovaný nábytok čistý? Údržba je jednoduchá – povrch pravidelne odstraňujte od prachu. Keďže voskované povrchy sú jemné, oplatí sa ich chrániť pred poškriabaním pomocou mäkkých handričiek a uterákov. Prach usadzujúci sa na nábytku môže preniknúť do štruktúry dreva a časom sa ťažšie odstraňuje.

Čomu sa pri starostlivosti vyvarovať? Vyhnite sa kontaktu s vodou a vyhýbajte sa čistiacim prostriedkom s obsahom bielidiel, pretože vosk je prírodný konzervant. Na starostlivosť o voskovaný nábytok sa neodporúčajú silné chemikálie.

Renovácia voskovaného nábytku

Vosk je prírodný a ekologický ochranný prostriedok na drevený nábytok. Pomáha drevu dýchať, zvýrazňuje jeho krásu, no vyžaduje pravidelnú údržbu, pretože ochranná vrstva sa časom opotrebuje.

Proces obnovy voskovaného dreva môže zahŕňať niekoľko krokov.

  1. Príprava nábytku: Odstránenie pohyblivých častí uľahčuje prístup na ťažko dostupné miesta.
  2. Brúsenie a čistenie: Podľa stupňa poškodenia môžete použiť voskovú pastu bez brúsenia alebo povrch očistiť brúsnym papierom.
  3. Výber vosku: Vyberte si bezfarebný alebo farebný vosk, ktorý ladí s farbou nábytku.
  4. Naneste vosk: Vmasírujte malé množstvo vosku do dreva a po zaschnutí povrch vyleštite. Nechajte nábytok vyschnúť.

Dodržiavaním týchto krokov bude udržiavanie vášho voskovaného nábytku v perfektnom stave jednoduché a efektívne.