00 421 910 855 888 
00 421 949 011 189 

Barové stoličky

Položiek: 6

na stránku

Nastaviť zostupne

Barové stoličky:

Kľúč k pohodovým stretnutiam či už ide o vybavenie kuchyne, alebo domáceho baru, vysoké kuchynské a barové stoličky sú stále populárnejším prvkom v mnohých interiérových designoch. Ich obľuba nie je náhodná - tieto stoličky pri pulte pôsobia pozvaním na neformálne stretnutie s priateľmi alebo rodinou. Ponorte sa do sveta inšpirácie pre váš domov, ktorý bude dýchať atmosférou štýlového kokteilového baru!

Pre ktoré obytné priestory sa hodia barové stoličky?

Kto si vyberie barové stoličky do kuchyne ako miesto na sedenie, vytvorí modernú a uvoľnenú atmosféru, ktorá je príjemná ako pri rannej káve, tak pri večernom pohári vína. Barové stoličky umiestnené pri kuchynskom ostrove alebo bloku s pultom vytvárajú ideálny priestor na neformálne spoločenské stretnutie. Pre útulný a zároveň úsporný jedálenský kút je možné namontovať skladací stôl na stenu v správnej výške. Ak skombinujeme jedálenské stoličky spolu s barovými v rovnakom dizajne, je to mimoriadna výhoda. Trendy jedálenský priestor s barovými stoličkami Nezávisle na kuchynskom pulte tvorí kombinácia barových stolov a stoličiek z dreva alebo kovu v jedálni taktiež trendy jedálenský priestor. Rôznorodé designy ponúkajú slobodu vo výbere štýlu - od retro vzhľadu po minimalizmus, vďaka širokej škále možností si môžete vytvoriť prostredie presne podľa svojho vkusu. Barové stoličky ako nutnosť pre after-work párty A nakoniec: nevyhnutné sú barové stoličky samozrejme pri stolíku vo vínnej pivnici alebo pri pulte v obývacej izbe.

Aké sú typy barových stoličiek?

Najvýraznejším rysom štíhlych barových stoličiek sú určite dlhé nohy, pretože práve výška mení jedálenskú stoličku na barovú stoličku. Výška nábytku sa líši podľa modelu: orientačným bodom môže byť sedacia výška približne 70 až 80 cm; stoličky a BAROVÉ STOLIČKY sú ponúkané aj od výšky približne 60 cm. Výrazným rozlišovacím kritériom kuchynských stoličiek sú rôzne typy podstavcov: Na štyroch nohách alebo s dvoma lyžinami, taká stolička má stabilný stojan. Ale aj kovová konštrukcia s podstavcom alebo trubkovým nožom a stredovým stĺpom presvedčí svojou stabilnou konštrukciou a zároveň vyzerá veľmi elegantne. C- alebo vzácnejšie S-formy vytvárajú barovú stoličku v štýle módneho voľného sedadla. Tradičné sedadlo je puristické a vynecháva operadlo, ale väčšina barových stoličiek ponúka opierku. Taká opierka chrbta je obzvlášť odporúčaná, pokiaľ má byť barová stolička využívaná pri plnohodnotnom jedálenskom stole. Na takej stoličke je sedenie pohodlné počas dlhého bruncha alebo viacchodového menu. Pre ešte väčšie pohodlie sa hodí barová stolička s opierkami na ruky.

Správny model pre takmer každý bytový štýl

Aby barová stolička dokonale ladila s vašim interiérom, ponúkame rôzne stoličky v rôznych designoch. Stolička s kovovým rámom má robustnú základňu, ktorá v čiernej farbe tvorí výrazný základ, alebo vo farbe nerezovej ocele dodáva lesklý akcent. Na štyroch nohách môže barová stolička vyžarovať vintage atmosféru alebo napríklad s kužeľovitými, ľahko roztvorenými nohami zaujať v škandinávskom štýle. Sedák dokončuje daný vzhľad: Pri tom koža v použitom vzhľade pripomína kúzlo minulých časov, zatiaľ čo farebné poťahy prinášajú do miestnosti moderný pocit. Ako absolútne lákadlá oslnia barové kreslá v industriálnom štýle, ktoré prinášajú eleganciu starých továrenských hál do vášho domova.

Tip od poradcu pre maximálne pohodlie

Pre pohodlie je rozhodujúca vzdialenosť medzi spodným okrajom stola a sedacou plochou stoličky: Rovnako ako pri iných jedálenských stoloch je optimálny rozdiel približne 30 cm. Ak sú vaše barové stoličky výškovo nastaviteľné, ľahko ich prispôsobíte výške tela. Flexibilná výška sedadla je praktická nielen pre dospelých, ale aj pre deti. Väčšina domácnosti má barové stoličky zakomponované v jednom celku. Preto aj pri výbere JEDÁLNEHO STOLA myslite, či máte dostatok priestoru na uloženie všetkých kusov nábytku.

Na aké vybavenie by ste mali dávať pozor?

Okrem toho, či je barová stolička výškovo nastaviteľná, existujú aj ďalšie funkcie, ktoré z nej robia obľúbený kus nábytku. Pokiaľ je sedadlo barovej stoličky otočné, uľahčuje to nasadanie a vstávanie. Navyše podporuje otvorenú komunikatívnu atmosféru, pretože sa môžete v spoločnosti pohodlne otočiť k susedovi pri stole. Tiež je dôležité myslieť vopred a plánovať si svoje JEDÁLNE SETY vpred tak aby ste vhodne skombinovali klasické stoličky práve s barovými. Ideálne je držať sa jedného štýlu a vzoru. Podstatnou súčasťou pre príjemné hodiny strávené na barovej stoličke je aj opierka na nohy. Opierka nielen uľahčuje sedenie, ale taktiež zabraňuje únave nôh. Pohodlie zaistí mäkko polstrované sedadlo. Prešívanie a dekoratívne švy na poťahoch nielen udržujú vnútornú výplň v tvaroch, ale sú tiež vizuálnym lákadlom. Aké materiály sú pre barové stoličky najlepšie? Na drevené barové stoličky sa často používa masívne drevo pre jeho vynikajúcu stabilitu. Či už ide o barové stoličky z duba, buku alebo exotických drevín – prírodný materiál oslní svojim autentickým vzhľadom a útulnou atmosférou. Lakovanie chráni materiál a umožňuje ďalšie farebné varianty. Barové stoličky s kovovou základňou sa vyznačujú robustnosťou a odolnosťou. Nerezová oceľ vytvára ako v lesklom, tak aj v matnom prevedení kvalitný vzhľad. Práškovo lakované železo alebo oceľ v čiernej farbe dodávajú interiéru akcenty s drsným kúzlom. Ak sú barové stoličky čalúnené, pridáva sa k nim textilný poťah. Od luxusných barových stoličiek s poťahom zo zamatu, cez klasickú tkaninu, až po odolný barový stoličky s mikrovláknovým povrchom - ponúka sa široká škála variantov.

Kuchynské barové stoličky  ako dizajnový prvok

Ďalší barový nábytok dopĺňa barovú stoličku do pútavého súboru a dotvára originálnu výzdobu. Na servírovacom alebo barovom vozíku môžete pripraviť všetko potrebné na miešanie drinkov – od sád pohárov po chladič na sekt. Doplnky pre domácnosť, ako sú lampy a koberce, vytvárajú útulnosť a pomáhajú zdôrazniť váš osobitý štýl. Podlahová dekorácia pomáha štruktúrovať priestor a v perzskom alebo shaggy štýle evokuje spomienky na minulé epochy. Atmosférické osvetlenie stolnými a stojacími lampami dáva celému aranžmánu záverečný nádych a doslova osvetľuje vaše barové stoličky. Zladené dekoratívne nápady v kombinácii so sviečkami alebo čajovými sviečkami slúžia ako praktickým, tak dekoratívnym účelom. Kde je možné kúpiť štýlové barové stoličky online za priaznivú cenu? Či už preferujete barovú stoličku s operadlom alebo bez, otočnú, výškovo nastaviteľnú, s najmodernejším dizajnom alebo v nostalgickom štýle, jednotlivo alebo ako sadu dvoch kusov – v Nábytok MIREK nájdete určite tie pravé stoličky pre váš domov. Široká ponuka značiek je k dispozícii, pozrite si sortiment nášho online obchodu a objednajte si nový skvost, ktorý čoskoro zaujme miesto vo vašom domove. S elegantnými barovými stoličkami sa váš domov stane pohostinným miestom na stretávanie!