00 421 910 855 888 
00 421 949 011 189 

Rustikálny nábytok

Rustikálny nábytok je vždy in

Keď sa povie rustikálny nábytok, väčšina ľudí si predstaví nábytok v zámockom štýle, respektíve nábytok, ktorý sa hodí skôr do chát, chalúp, alebo veľkých vidieckych sídel. Ale nemusí to tak byť. Rustikálnym nábytkom si môžete pokojne zariadiť aj Váš dom, byt, alebo hoci len jednu miestnosť v dome. Napríklad taká spálňa v rustikálnom štýle pôsobí romantiky, rustikálne zariadená obývačka zas elegantne.

Rustikálny nábytok sa vyrába z kvalitného masívneho dreva. Radí sa samozrejme za exkluzívny nábytok, ktorý sa od súčasného nábytku značne odlišuje. Tak ak chcete vystúpiť z radu, zaobstarajte si rustikálny nábytok, ktorý si získa pozornosť každého Vášho hosťa. Rustikálny nábytok sa vyznačuje svojím jedinečných vzhľadom. Na prvý pohľad vyzerá ako starožitný, preto z neho vyžaruje už spomínaná elegancia a exkluzivita.Môžete si zaobstarať rustikálny nábytok v odtieňoch dreva, ošetrený voskom, lakovaný, alebo namorený. Veľmi obľúbený je aj rustikálny nábytok v bielej farbe, ktorý pôsobí veľmi jemne.

Rôznorodosť rustikálneho nábytku zaručuje, že ním bude skutočne možné zariadiť celý dom. Tento nábytok sa odlišuje od moderného nábytku, ktorý je charakteristický čistými líniami, svojim zdobením, precíznym vyrezávaním a opracovaním do toho najmenšieho detailu. Rustikálny nábytok spĺňa všetky požiadavky na kvalitu a účel. Ako už viete, rustikálny nábytok sa vyrába z masívneho dreva, čo navodzuje aj určitú spojitosť s prírodou. Taktiež drevo značí aj teplo, a týmto spôsobom dokáže tento nábytok zútulniť Váš domov a navodiť príjemnú atmosféru hrejivého tepla domova. Rustikálny nábytok je možné si zakúpiť už hotový. Ale niektoré nábytkové štúdia sa zameriavajú aj na výrobu rustikálneho nábytku na objednávku, takpovediac nábytok na mieru.

E- SHOP 

Drevený nábytok

Rustikálny nábytok

Rustikálny nábytok nás svojim vypracovaním, vzhľadom a dizajnom dokáže preniesť do čias dávno minulých. Mnohí si pod rustikálnym nábytkom predstavujú akýsi vidiecky štýl bývania, vhodný do chát, chalúp, alebo vidieckych domov. Avšak v dnešnej dobe sa v týmto štýlom bývania stretávame čoraz častejšie aj v moderne zariadených domoch, alebo bytoch. Rustikálny nábytok je v súčasnosti veľmi in, stáva sa stále viac a viac obľúbeným v bytovom interiérovom dizajne. Obľúbili si ho mladí, aj starí, zástancovia klasiky, aj milovníci moderného dizajnu.

Rustikálny nábytok sa považuje za veľmi romantický a navodzuje pohodovú a pokojnú atmosféru. V tomto štýle je možné si zariadiť celý dom, alebo byt, hoci sa nestáva výnimkou, ak je rustikálne zariadená len jediná izba, napríklad spálňa, či kuchyňa. Rustikálne kuchyne sú veľmi obľúbené a ak tento štýl považujete za výnimočný, môžete si nechať vyrobiť aj kuchynskú linku v tomto štýle. V kuchyni tiež vyniknú kuchynské lavice, alebo poličky v rustikálnom duchu. Možnosti sú neobmedzené. Rustikálnym nábytkom je možné si zariadiť každú izbu vo vašom byte, alebo dome vrátane predsiene.

Rustikálny nábytok  v spálni.

Rustikálny nábytok v spálni je v dnešnej dobe veľmi žiadaný. K základnému spálňovému nábytku patrí posteľ, či už jednolôžko, alebo manželská posteľ, nočné stolíky, toaletné stolíky, šatníkové skrine, respektíve rôzne komody. Rustikálne postele, tak ako všetok rustikálny nábytok, sú vyrobené z kvalitného dreveného masívu. Postele sú vyrobené z borovicového dreva najvyššej akosti, povrchovo ošetrené voskom. Pri kúpe masívnej postele je možné si vybrať z rôznych odtieňov, hnedá farba sa považuje za klasickú, biela farba postelí prináša do spálne nádych romantiky.

Rustikálne postele nie sú ošetrované žiadnymi chemickými látkami, ktoré by sa postupom času začali z dreva uvoľňovať. Rustikálne postele sú skutočne veľmi honosné, majú jedno, alebo dve čelá a vyrábajú sa ako jednolôžkové, alebo dvojľôžka, čiže manželské postele. Tieto postele sa stanú dominantným kusom nábytku vo vašej spálni. Sú krásne, pohodlné a kvalitné, takže vydržia slúžiť svojim majiteľom celé desaťročia.

Ďalším spálňovým nábytkom, ktorý je v spálni viac než žiadaný, sú nočné stolíky. Nočné stolíky sa nachádzajú zvyčajne po oboch stranách manželskej postele. Nočné stolíky sú rovnako ako postele vyrobené v rustikálnom duchu z borovicového dreva, navoskované prírodným včelím voskom. Staromódne úchytky na nočných stolíkoch im dodávajú rustikálny vzhľad. Rustikálne nočné stolíky sú vhodné na uskladnenie rôznych maličkostí, dobrej knihy, či okuliarov na čítanie.

Do spálne patria samozrejme aj šatníkové skrine. Rustikálne šatníkové skrine poskytujú úložný priestor, slúžia na uskladnenie oblečenia, ale aj posteľnej bielizne. Pri výbere šatníkovej skrine je niekedy problém s jej rozmerom, môže byť príliš široká, respektíve úzka. Preto sa vyrábajú v rôznych veľkostiach tak, aby vyhovovali každému zákazníkovi. Je však možné si nechať vyrobiť šatníkovú skriňu na mieru. Kovanie na skriniach im dodávajú koloniálny štýl. Rustikálne šatníkové skrine sú vyrobené z kvalitného masívneho dreva, v rôznych prevedeniach. Zákazník si môže vybrať zo šatníkových skríň jednodverových, dvojdverových, aj tvojdverových, vešiakových, poličkových, aj delených. Šatníkové skrine sú účelné a tiež vynikajú svojim vypracovaným dizajnom a kvalitnou povrchovou úpravou. Morenie umožňuje získať rôzne odtiene rustikálnych skríň a tak si každý zákazník môže vybrať podľa svojho uváženia a vkusu.

Do spálne sa hodí aj komoda. Komoda je kus nábytku, ktorý je možné využiť v každej miestnosti v dome, alebo byte. V spálni plní účel bielizníka, je možné v ňom uskladniť posteľnú bielizeň, alebo oblečenie. Rustikálne komody sú v spálňach veľmi obľúbené a praktické. Rustikálne spálne v koloniálnom štýle pôsobia veľmi romanticky a starosvetsky.

Obývacie izby v rustikálnom duchu.

Nie len spálne, ale aj obývačky zariadené v rustikálnom štýle pôsobia veľmi čarovne. Dokážu navodiť neopakovateľnú atmosféru, ktorú môže mať každý doma. K základným kusom nábytku v obývacej izbe patrí samozrejme pohodlná pohovka a kreslá, vitríny, komody, konferenčné stolíky, alebo sekretáre. Všetky tieto kusy nábytku sa vyrábajú v rustikálnom štýle a vo veľmi kvalitnom opracovaní. Rustikálne komody sú praktické nie len v spálňach, ale aj v obývacích izbách. Kombinované komody, vyhotovené so zásuvkami aj dvierkami sú do obývačky najvhodnejšie. V obývacej izbe je vhodné ich využiť ako minibar.

Rustikálne vitríny sú ozdobou každého interiéru. Dodávajú obývacej izbe šmrnc a uspokoja všetky potreby aj toho najnáročnejšieho zákazníka. Rustikálne presklené vitríny sa vyrábajú v mnohých vyhotoveniach a dizajnoch, špeciálna povrchová úprava im dodáva starožitný vzhľad. Vitríny sa vyrábajú z kvalitného borovicového dreva, dokonalo opracované a ošetrené voskom. Úchyty na rustikálnych vitrínach pôsobia veľmi autenticky a aj vďaka nim vitríny pôsobia veľmi luxusne. Rustikálne vitríny sa hodia do každej obývacej izby, ktorá je zariadená v koloniálno – rustikálnom duchu.

Do obývacej izby je možné umiestniť aj konferenčné stolíky. Ak konferenčné stolíky sa vyrábajú s rustikálnym nádychom, sú dokonalo opracované, kvalitne povrchovo ošetrené a samozrejme vyrobené len z toho najkvalitnejšieho masívu, vďaka čomu vydržia svojim majiteľom slúžiť dlhé roky. Povrchová úprava konferenčných stolíkov vyvoláva dojem starožitnosti, vďaka čomu stolíky pôsobia ako z minulého storočia.

Rustikálný nábytok na mieru

Pri výrobe rustikálneho nábytku je využívaný borovicový masív. Jedná sa teda o prvotriedny kus nábytku. A dôvody, prečo by ste mali nakúpiť váš nábytok v rustikálnom prevedení práve u nás? Špičková technológia výroby ako aj ocenenia už boli spomenuté. Veľmi dobrou spätnou väzbou je aj množstvo hotelov, ktoré sme vybavili práve naším nábytkom. A v neposlednej rade oceníte úpravy na mieru. Tak, aby rustikálny nábytok perfektne zapadol do aktuálneho štýlu vybavenia vášho domova. V prípade výroby rustikálneho nábytku na mieru je dodacia doba 1-6 týždňov.

Farbý na ktoré vieme nábytok namoriť  : 

Farebné prevedenie Rustikálne komody z dreva : 
Farby rustikálny nábytok