Aktualizovať
cookies
00 421 910 855 888 
00 421 949 011 189 

Ako chrániť záhradný nábytok?

Ako chrániť záhradný nábytok?

Voľný čas je najpríjemnejšie tráviť na čerstvom vzduchu. Ak máte pri dome záhradu, alebo aspoň rozľahlejšiu terasu, máte vyhraté. Nie je nič príjemnejšie, ako si posedieť na záhrade, oddýchnuť si po celodennom zhone a uvoľniť sa.

Medzi najobľúbenejší záhradný nábytok patrí ten, ktorý je vyrobený z masívneho dreva. Masívny záhradný nábytok vydrží dlhé obdobie, nekupujeme si ho len na rok, či dva. Bude nás prevádzať po mnoho rokov, či desaťročí. A práve aj kvôli tomu by sme sa o tento nábytok mali aj náležite postarať.

Je pravda, že záhradný nábytok dokáže odolávať vplyvom počasia. Ale je potrebné ho pravidelne ošetrovať vhodnými prostriedkami. To, aké prostriedky sú vhodné na ošetrovanie nábytku si zistite už pri jeho kúpe. Pretože všetko závisí od druhu dreva, z ktorého je záhradný nábytok vyrobený.

Ošetrovať záhradný nábytok je potrebné najmä vtedy, ak je ponechaný na záhrade celoročne. Pôsobením poveternostných vplyvov sa môže nábytok znečistiť. Tieto nečistoty je možné umyť vodou a saponátom. Každý kus nábytku je však potrebné ošetrovať olejom, ktorý je vhodný na nábytok určený do exteriéru.

Na nábytku sa postupom času môžu tiež objaviť aj škrabance. Tie je možné odstrániť obrúsením a následným natrením vhodného moridla.

Počas zimy sa odporúča záhradný nábytok uložiť, alebo aspoň prikryť ochrannou plachtou. Nevhodné na uskladnenie nábytku sú teplé a suché miesta. Medzi najvhodnejšie priestory patrí sklad, alebo garáž.  Ak nechcete mať so záhradným nábytkom veľa starostí, tak si vyberte taký, ktorý si nevyžaduje žiadnu zvláštnu starostlivosť. K málo náročným nábytkom na údržbu patrí najmä nábytok z umelého ratanu a veľmi odolný je aj nábytok z hliníku. Pri údržbe takéhoto nábytku Vám postačí len čistá voda a handra.

 

Široký sortiment záhradného nábytku a sedenia.

Ak Vám to čas dovolí, určite si radi zabehnete na záhradu. Čerstvý vzduch dokážeskutočne divy, odbúra stres a vy si oddýchnete po dlhom a namáhavom dni, alebo pracovnom týždni. Aby ste sa na záhrade naozaj zrelaxovali, zaobstarajte si pohodlné záhradné sedenie.

Záhradné sedenie sa v súčasnosti už neobmedzuje len na stôl, stoličky a lavičky. Na trhu dnes už nájdete skutočne široký sortiment nábytku, určeného do exteriéru, záhrady, či na terasu, ktorý Vás naozaj zaujme. Začnime od tých základných kusov nábytku. Stôl a stoličky, alebo lavice sú akýmsi záhradným jedálenským setom, ktorý by mal mať svoje miesto aj na Vašej záhrade. Ale sú aj iné možnosti. Dnes výrobcovia nábytku ponúkajú aj iný sortiment určený do záhrad. Ide prevažne o hojdačky, ležadlá, servírovanie stoly, tiež polohovateľné kreslá, alebo aj pevné kreslá, pohovky a všetko samozrejme v rôznych dizajnoch a vypracovaniach.

Okrem tohto sortimentu sa do záhrad hodia aj rôzne paravány a počas letného obdobia aj slnečníky. Výber je samozrejme na každom jednotlivcovi zvlášť. Výrobcovia záhradného nábytku vyrábajú záhradné sedenia v setoch. Tak budú všetky kusy nábytku spolu ladiť a vytvárať medzi sebou harmóniu. Existuje samozrejme aj možnosť kúpy nábytku po samostatných kusoch a tak si záhradné sedenie môžete vyskladať sami podľa ľubovôle.

Ak túžite po skutočne pevnom a mohutnom záhradnom nábytku, vyberte si nábytok vyrobený z masívneho dreva. Ak chcete nábytok, ktorý bude rovnako pevný, ale bude jednoduchšie ho prenášať, alebo skladovať, zaobstarajte si nábytok z umelého, alebo prírodného ratanu. Tak, či onak, záhradný nábytok sa vždy vyrába tak, aby Vám vydržal slúžiť po celé roky a aby odolával všetkým vplyvom počasia, či už prší, alebo svieti horúce slnko.