00 421 910 855 888 

Jedálenské stoly

Jedálenské stoly

Stôl bol vždy miestom, pri ktorom sa stretávala celá rodina a platí to dodnes. Kvalitné jedálenské stoly z masívu z produkcie Nábytok Mirek sú tie, u ktorých sa môže stretávať celá rodina trebárs niekoľko desaťročí. Drevené stoly totiž starnú do krásy.

Stôl má svoje miesto v histórii každej rodiny

Je to práve jedálenský stôl, ktorý je často prvým kúskom nábytku v každej novej domácnosti. Jedálenské stoly sú svedkami krstín našich detí, osláv všetkých narodenín či každoročných vianočných sviatkov. Jedáleň či kút s jedálenským stolom je srdcom, ktoré bije uprostred nášho obydlia a do svojho dreva vrýva spomienky na našich blízkych aj na chvíle, ktoré s nimi trávime. Preto by sme mali stôl vždy starostlivo vyberať. Lacné materiály nevydržia ani pár rokov. Jedálenský stôl má reprezentovať a starnúť do krásy. Dobrý stôl je ten, ktorý nepotrebujete ukrývať pod obrus, ale naopak sa ním chváliť. Preto by mal byť z kvalitného masívneho dreva. Také kvalitné stoly pre vás vyrábame v našej firme Nábytok Mirek.

Drevené jedálenské stoly, ktoré budete milovať

Naše drevené jedálenské stoly majú štýl. A je jedno, či si vyberietemasívny jedálenský stôl v rustikálnom štýle, hodiaci sa skvele do vidieckych domov, chalúp či štýlových reštaurácií a penziónov, alebo moderný jedálenský stôl z dreva v minimalistickom dizajne vhodný aj do tých najmodernejších interiérov. Jedálenské stoly od Nábytok Mirek sú vyrobené obvykle z dubového, borovicového alebo brezového masívu. V ponuke ale nájdete aj nádherný luxusný stôl z orechového dreva, ktorý svojimi ladnými krivkami a minimalistickým až subtílnym vzhľadom uchváti aj najnáročnejšieho milovníka dizajnového nábytku. Masívne drevo je v niektorých prípadoch kombinované s moderným oceľovým podnožím, ktoré je dnes veľmi obľúbené nielen do industriálnym dizajnom inšpirovaných interiérov. Žiadaným je aj jedálenský stôl sklenený, ktorý v našej ponuke predstavuje kvalitný drevený stôl s čiastočne presklenou vrchnou doskou. Tento sklenený jedálenský stôl máme hneď v niekoľkých rozmeroch.

Ako si vybrať správne rozmer jedálenského stolu?

Požiadavky na veľkosť jedálenských stolov sa líšia od dispozície jedálne a jej priestorových možností. Malý dubový štvorcový stůl o veľkosti 95x95 cm sa hodí predovšetkým pre singles zákazníkov. Pokiaľ je stôl súčasťou menších kuchýň pre štvorčlennú, rozmery začínajú na veľkosti 120x80 cm. V moderných interiéroch, kde sú jedálne zakomponované do otvoreného priestoru spájajúceho kuchyňu, jedáleň a obývaciu izbu, sú však stále žiadanejšímiveľké jedálenské stoly: 180x80 cm, ale aj 200x100 cm. Obľúbené modely jedálenských stolov sú v ponuke Nábytok Mirek k dispozícii hneď v niekoľkých rozmeroch.

Jedálenský stôl rozkladací – to je riešenie pre pohodlie hostí aj veľké oslavy

Obvykle sa naše požiadavky na veľkosť stola menia podľa aktuálneho počtu pravidelných stravníkov. Malý kuchynský stôl v jedálni stačí v bežný deň. Pri víkendových návštevách, ale aj oslavách, či pri sviatočnejšom stolovaní, oceníme stôl väčší. Riešením sú kvalitné drevené rozkladacie stoly.

Jedáleň zladená do posledného detailu

Nezabudnite, že jedálenský stôl a stoličky musia vzájomne ladiť. Rovnako, ako stôl a ostatný nábytok do jedálne. Takto dokonalo dizajnovo zladené jedálenské zostavy ponúka naša firma. Napríklad biely jedálenský stôl vo francúzskom provance štýle jednoducho nakombinujete so stoličkami, vitrínou aj s príborníkom. Podobne ako ďalšie jedálenské stoly a stoličky. Nech už hľadáte malý jedálenský stôl či veľký jedálenský stôl rozkladací, naše masívne jedálenské stoly budú dobre fungujúcim a krásnym srdcom vašej jedálne, ale aj reštaurácie či penziónu.

Položiek 25 do 36 z 72 celkom

na stránku

Nastaviť zostupne